Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums ir par nestrādājošiem vecākiem, kuri nesaņem pensiju

J
jautā:
17. septembrī, 2018
Aivars

Labdien! Tā gadījās, ka mana sievasmāte pašlaik atrodas Olaines Sociālās aprūpes centrā. Par dzīvošanu tur un sniegtajiem pakalpojumiem ir jāmaksā 560–570 eiro mēnesī (18,50 eiro par katru dienu). Pati no savas pensijas viņa var samaksāt 210–220 eiro. Starpība, aptuveni 350 eiro, jāpiemaksā viņas meitai – manai sievai. Reāli šo izdevumu segšanai tiek piesaistīti arī mani, viņas vīra, līdzekļi. Vai es varu savu sievasmāti deklarēt kā apgādājamo personu, lai palielinātu neapliekamo minimumu IIN aprēķināšanai?

A
atbild:
19. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. pantā paredzēto nodokļa atvieglojumu var saņemt par nestrādājošiem vecākiem, kuri nesaņem pensiju. Tātad šādu tiesību – ierakstīt sievasmāti savā algas nodokļa grāmatiņā nodokļa atvieglojuma piemērošanai – Jums nav.