Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās (dienās), neskaitot svētku dienas

J
jautā:
14. septembrī, 2018
Tatjana

Sakiet, lūdzu, atvaļinājums no 10.12.2018. 11 darba dienas, kad jāierodas darbā – 27.12. vai 02.01.2019.?

A
atbild:
18. septembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jānorāda, ka darba devējs atvaļinājumu darbiniekam piešķir nevis darba dienās, bet kalendāra nedēļās vai dienās. To nosaka Darba likuma 149. pants.

Līdz ar to atšķirīgs būs atvaļinājuma ilgums. Ja runa ir par atvaļinājuma 11 kalendāra dienām, sākot ar 10. decembri, tad atvaļinājuma pēdējā diena būs 20. decembris un darbā jāierodas 21. decembrī.

Ja runa ir par 15 kalendāra dienas ilgu atvaļinājumu (spriežot pēc jautājumā norādītās informācijas), atvaļinājuma pēdējā diena būs 30. decembris. Jūsu atvaļinājumu pagarina trīs svētku dienas – 24., 25., 26. decembris. Tā kā 31. decembris un 1. janvāris ir svētku dienas, darbā jāierodas 2. janvārī.