Lasīšanai: 1 minūte

Bērnam vecāka uzturlīdzekļu parāds nebūs jāatmaksā

J
jautā:
14. septembrī, 2018
Ruta

Ja bērna tēvs nemaksā alimentus, bet maksā valsts, vai bērnam, kad tas kļūs pilngadīgs, valsts liks samaksāt to naudu, ko izmaksāja alimentos, ja tēvs nav spējis tos maksāt?

A
atbild:
18. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, bērnam tēva vietā uzturlīdzekļu parāds nebūs jāatmaksā. Pienākums nodrošināt uzturlīdzekļus sava bērna uzturam ir cieši saistīts ar vecāka personu, līdz ar to tā uzskatāma par tīri personisku saistību, kas nevar pāriet uz citām personām.

Arī parādnieka nāves gadījumā uzturlīdzekļu parāds, kas izveidojies par viņa vietā izmaksātajiem uzturlīdzekļiem un par tiem aprēķinātajiem likumiskajiem procentiem, nevar tikt piedzīts no parādnieka bērniem. Pamatojams tam rodams Civillikuma 705. pantā, kurā noteikts, ka ar mantojuma iegūšanu uz mantinieku līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām pāriet arī visas viņa saistības, izņemot tīri personiskās.