Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Bezdarbnieka pabalstu ar nodokļiem neapliek

J
jautā:
13. septembrī, 2018
Lana

Sveiki! Vai no bezdarbnieka pabalsta tiek atvilkti kaut kādi nodokļi?

A
atbild:
14. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 7. punkts nosaka, ka gada apliekamajā ienākumā netiek ietverti un ar nodokli netiek aplikti normatīvajos aktos noteiktie no budžeta izmaksājamie pabalsti, izņemot pārejošas darba nespējas pabalstus.

Bezdarbnieku pabalsti ir paredzēti likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” un tiek izmaksāti no budžeta, un tie saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 7. punktu ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekami pabalsti.