TĒMA: Nodokļi

MUN maksātājam jābrīdina darbinieki par statusa zaudēšanu

J
jautā:
10. septembrī, 2018
Gatis

Vai taisnība, ka man kā divu mikrouzņēmumu (SIA) darbiniekam, ja mani kopējie ienākumi no abiem mikrouzņēmumiem pārsniegs 10 800 eiro gadā, nodokļi ir jāmaksā vispārējā kārtībā? Kurš veiks šo nodokļu (sociālais, iedzīvotāju ienākuma nodoklis) aprēķinu un samaksu – es pats vai uzņēmumi?

A
atbild:
27. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sākot ar 2018. gadu, fiziskā persona vienlaikus var tikt nodarbināta kā mikrouzņēmuma darbinieks tikai vienā mikrouzņēmumā.

Savukārt tiem mikrouzņēmuma darbiniekiem, kuri bija nodarbināti pie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja (MUN) jau pagājušajā gadā, ir noteikts pārejas periods. Šie darbinieki var turpināt strādāt šajos mikrouzņēmumos arī šogad. Savukārt, ja darbinieks turpinās strādāt vairāk nekā vienā mikrouzņēmumā arī 2019. gadā, tad šiem mikrouzņēmumiem nodokļa likmei papildus būs jāmaksā divi procentpunkti par katru šādu darbinieku, un ar 2020. gadu šie mikrouzņēmumi zaudēs mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu.

Mikrouzņēmuma nodokli maksā mikrouzņēmuma īpašnieks, darba devējs.