TĒMA: Nodokļi

Nodokļa no īpašuma pārdošanas ienākuma atbrīvojuma kritēriji

J
jautā:
10. septembrī, 2018
Lita

Vēlos pārdot dzīvokli, kurš ir manā īpašumā vairāk nekā 60 mēnešus, un esmu arī visu šo laiku tur deklarēta (zeme zem dzīvokļa īpašumā). Manā īpašumā ir arī mazdārziņš dārzkopības sabiedrībā, kur ir tikai zeme. Vai, pārdodot dzīvokli un pērkot vietā mazāku dzīvokli, tiek uzskatīts, ka man ir vairāki īpašumi (dzīvoklis un mazdārziņš), par ko man būs jāmaksā nodoklis 20% no pārdošanas cenas?

A
atbild:
17. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

 Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosaka arī gadījumus, kad nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas ienākuma nav jāmaksā. Viens no tiem: ja pārdod nekustamo īpašumu, kas īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas (minētajā 60 mēnešu periodā) līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā maksātāja papildu adrese). Tas noteikts likuma 9. panta pirmās daļas 33. punktā.

Šī norma ir attiecināma arī tad, ja tas nav vienīgais īpašums.