Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nerezidentiem neapliekamo minimumu nepiemēro

J
jautā:
09. septembrī, 2018
Ineta

Kanādas pilsone, darba un uzturēšanās atļauja uz gadu. Vai pie algas aprēķina tiek piemērots IIN neapliekamais minimums?

A
atbild:
21. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši likumam “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” iedzīvotāju ienākuma nodokli maksā arī fiziskās personas, kas atbilstoši likumam “Par nodokļiem un nodevām” ir ārvalstu nodokļu maksātāji (nerezidenti) un taksācijas periodā (kalendāra gadā) ir guvuši ienākumus Latvijas Republikā.

Nerezidentiem algai neapliekamais minimums netiek piemērots.