TĒMA: Mājoklis

Lai ierīkotu apkuri, jāsaņem būvatļauja

J
jautā:
08. septembrī, 2018
Ainārs

Situācija tāda, ka iegādājos privatizētu dzīvokli daudzdzīvokļu mājā ar visām ērtībām, izņemot siltumu. Dzīvoklis ir četru istabu, un tajā ir divi ūdensvadi. 2016. gada ziemā bija pārplīsušas ūdens caurules, un apsaimniekotājs līdz šim tās nav salabojis. Attiecīgi dzīvoklī nav ūdens un nav iespējams dzīvot. Ar apsaimniekotāju ir runāts, bet viss veltīgi. Visu šo laiku esmu maksājis komunālos maksājumus, kaut arī fiziski tur nav iespējams dzīvot. Vai es varu pieprasīt kompensāciju? Ko es kā dzīvokļa īpašnieks varu darīt, un kur griezties?

A
atbild:
13. septembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Visi praktiskas dabas jautājumi, kas attiecas uz dzīvokļiem, ir risināmi Dzīvokļa īpašuma likuma un Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma noteiktajā kārtībā. Jau pats jautājums par veidu, kā apkurināt dzīvokli (apkures izvēles jautājums), nav juridisks jautājums. Šāds jautājums juridisks ir tikai tiktāl, ciktāl šāda jautājuma risinājumam ir nepieciešams izstrādāt attiecīgo dokumentāciju (projektu), to saskaņot attiecīgajās instancēs un saņemt būvatļauju.