TĒMA: Mājoklis

Ir iespēja nomainīt apsaimniekotāju

J
jautā:
08. septembrī, 2018
Deniss

Dzīvoju Priekules novadā, un mums ir izveidojusies tāda situācija, ka dzīvojam daudzdzīvokļu mājā, kurā nav domāta krāsns apkure, bet vienlaikus ir izveidojusies situācija, ka citu iespēju, kā realizēt apkuri dzīvoklī, nav iedomājams, turklāt vietējā pagasta katlumāja ir pārdota.

Jautājumi šajā sakarā ir divi:

  1. Ja nav citu iespēju, kā tikai ar krāsns apkuri realizēt apkuri dzīvoklī, mums ir tiesības dzīvoklī ierīkot krāsni? Attiecīgi, ja nav tādu tiesību, – kā tad apkurināt dzīvokli?
  2. Kurš ir atbildīgs par daudzdzīvokļu māju apkuri, ja vietējā katlumāja ir pārdota?
A
atbild:
13. septembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Jautājumi ir risināmi Dzīvokļa īpašuma likuma un Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma noteiktajā kārtībā. Dzīvokļu īpašnieku kopības kompetences ietvaros, ja pašreizējais apsaimniekotājs nepilda vai nepienācīgi pilda savas funkcijas, to ir iespējams nomainīt pret citu apsaimniekotāju. Jums atbilstoši Civilprocesa likuma 1. panta noteikumiem ir arī tiesības griezties tiesā, lai aizsargātu savas likumīgās tiesības un intereses.