Lasīšanai: 1 minūte

Valsts veselības apdrošināšana, ja ienākumi mazāki par minimālo algu

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Laura

Sveiki! Sakiet, ja mana oficiālā darba alga uz papīra ir 250 eiro, vai man pienākas veselības apdrošināšana, vai arī tā pienākas, tikai sākot ar minimālo algu?

A
atbild:
10. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likuma 11. panta pirmās daļas 1. punktam, ja persona ir darba ņēmējs, par kuru tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (tai skaitā arī tad, ja darbinieks strādā uz pusslodzi un ikmēneša atalgojums ir mazāks par valstī noteikto minimālo mēneša algu), šai personai ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros.

Valsts veselības apdrošināšanas sistēma Latvijā sāks darboties no 2019. gada 1. janvāra. Plašāks izklāsts par to, kuri iedzīvotāji iekļaujas jaunajā sistēmā automātiski, pieejams LV portāla skaidrojumā “No 1. septembra var veikt veselības apdrošināšanas iemaksas”.