Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz visu iepriekšējos gados neizmantoto atvaļinājumu kompensāciju

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Anda

Labdien! Pašreizējā darbavietā esmu nostrādājusi 14 gadus un domāju izbeigt darba attiecības. Septiņus gadus neesmu ņēmusi atvaļinājumu, jo darba apjoma dēļ nebija tāda brīža, kad varētu iet. Vai darba devējam jāizmaksā par visu šo periodu, jo esmu dzirdējusi, bet likumos neatrodu, ka man var izmaksāt tikai par pēdējos 5 gados neizmantoto atvaļinājumu?

A
atbild:
14. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 149. panta piektā daļa paredz, ka visu neizmantoto atvaļinājuma periodu  naudā darba devējam ir pienākums atlīdzināt, ja darba attiecības tiek izbeigtas. Tas nozīmē, ka, aizejot no darba, Jums jāsaņem visu neizmantoto atvaļinājumu kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam.