Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

MUN apgrozījumā iekļaujama arī dotācija

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Inga

Vai ir jāmaksā mikrouzņēmuma nodoklis no summas (3000 EUR), kas ir piešķirta no NVA kā vienreizēja komercdarbības dotācija? Šī summa ir paredzēta inventāra iegādei, lai varētu uzsākt IK komercdarbību.

A
atbild:
17. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 1. panta 5. punktam un 5. panta otrajai daļai ar mikrouzņēmumu nodokli ir apliekams taksācijas perioda apgrozījums, kas ir saimnieciskās darbības ieņēmumi.

Nodarbinātības valsts aģentūras piešķirtā valsts dotācija uzņēmējdarbības uzsākšanai ir uzskatāma par saimnieciskās darbības ieņēmumiem, ir iekļaujama mikrouzņēmuma apgrozījumā un ir apliekama ar mikrouzņēmumu nodokli.