TĒMA: Reģistri

Izziņas par radniecību izsniedz arhīvs

J
jautā:
03. septembrī, 2018
Jānis

Labdien! Nesen nomira vecāmāte, un darba devējs prasa apliecinājumu radniecībai, lai piešķirtu koplīgumā minēto pabalstu. Kur griezties pēc šāda apliecinājuma? Mans tēvs (vecāsmātes dēls) miris jau vairāk nekā pirms 10 gadiem, un nekādi dokumenti (kas apliecina viņu radniecību) nav palikuši.

A
atbild:
11. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par tuvinieka nāvi un apmaksātajām brīvajām dienām parasti darbinieki darba devēju informē mutiski vai rakstot iesniegumu, kurā norāda, ka lūdz piešķirt divas brīvdienas, pamatojoties uz Darba likuma 74. panta pirmās daļas 4. punktu. Parasti ar šo iesniegumu ir pietiekami, lai brīvās dienas tiktu piešķirtas un apmaksātas.

Tuvinieka nāvi un radniecību apliecinošus dokumentus darba devējs prasa pievienot iesniegumam, ja ir paredzēts izmaksāt pabalstu.

Ja darba devējs lūdz uzrādīt vecāsmātes nāvi apliecinošu dokumentu – miršanas apliecību – un radniecību apliecinošu dokumentu, tad tā varētu būt tēva miršanas apliecība un Jūsu dzimšanas apliecība, kurā ir tēva uzvārds, kas, visticamāk, ir arī vecmammai.

Radniecības faktu apliecinošas izziņas izsniedz arhīvs. Informācija atrodama Latvijas Valsts arhīva mājaslapā.