Lasīšanai: 1 minūte

Vai var atkārtoti pieteikties mantojumam, kas vienreiz atraidīts

J
jautā:
03. septembrī, 2018
Lilija

Kā rīkoties mantiniekam gadījumā, ja viens no mantiniekiem bāriņtiesas iespaidā ir bijis spiests atteikties no mantojuma par labu otram mantiniekam (nekompetenta bāriņtiesas rīcība)? Notārs pieņēma šo apliecinājumu, bet ieteica iesūdzēt tiesā bāriņtiesu par šādu rīcību. Jautājums ir: vai ir iespējams atkārtoti pieteikties uz šo pašu mantojumu, ja mantojuma spēkā stāšanās termiņš vēl nav pienācis?

A
atbild:
18. oktobrī, 2018
Latvijas notārs
Sandra Jakušenoka, zvērināta notāre

Ja mantinieks mantojumu ir atraidījis, tad to pieņemt (atkārtoti pieteikties) vairs nevar. Ja mantinieks bijis spiests atraidīt mantojumu un tas ir pierādāms, tad mantošanas iesniegumu par mantojuma atraidīšanu var apstrīdēt tiesas ceļā, pašam mantojumu atraidījušajam mantiniekam ceļot prasību par mantošanas iesnieguma atzīšanu par spēkā neesošu.