Kopīpašnieki drīkst piedalīties izsolē

J
jautā:
24. augustā, 2018
Inita

Tiesa nolemj kopīpašumu pārdot izsolē. Vai tā būs piespiedu izsole? Vai pašreizējais kopīpašnieks ir tiesīgs piedalīties?

A
atbild:
21. septembrī, 2018

No jautājuma noprotams, ka izsoli varētu rīkot tiesu izpildītājs uz tiesas nolēmuma pamata.

Tādā gadījumā tā būs piespiedu izsole.

Civilprocesa likuma 607. panta trešā daļa nosaka: izsolē nav tiesību piedalīties parādniekam, viņa aizbildnim vai aizgādnim, personai, kas veikusi šā likuma 604. pantā minēto novērtēšanu, kā arī tiesu izpildītājam, kas rīko izsoli. Par citos normatīvajos aktos noteikto ierobežojumu ievērošanu attiecībā uz nekustamo īpašumu iegādi ir atbildīgi paši izsoles dalībnieki.

Civilprocesa likuma 606. panta piektā daļa savukārt nosaka: vienlaikus ar nekustamā īpašuma izsoles sludinājuma nosūtīšanu publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tiesu izpildītājs ierakstītā sūtījumā paziņo par izsoli parādniekam un piedzinējam, nekustamā īpašuma īpašniekam, kopīpašniekam, izņemot tādas dzīvojamās mājas kopīpašniekus, kura nav sadalīta dzīvokļu īpašumos, hipotekārajam kreditoram un personai, kuras labā nostiprināta ķīlas tiesību vai aizlieguma atzīme, ja tāda ir.