Lasīšanai: 1 minūte

24. septembris kā svētku diena pagarina atvaļinājumu

J
jautā:
23. augustā, 2018
Indra

Labdien! Šogad eju atvaļinājumā no 3. septembra līdz 30. septembrim uz 4 kalendāra nedēļām. 24. septembris ir brīvdiena. Vai mans atvaļinājums tiek pagarināts par vienu dienu?

A
atbild:
28. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, ja Jums atvaļinājums, sākot no 3. septembra, ir piešķirts uz četrām kalendāra nedēļām, tad atvaļinājuma pēdējā diena būs 1. oktobris.

Saskaņā ar grozījumu likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” par svētku dienu noteikts šā gada 24. septembris – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena. Tādējādi Jūsu atvaļinājums pagarinās par vienu dienu.

Darba devējam, piešķirot darbiniekam atvaļinājumu, par atvaļinājuma periodu darbinieks ir jāinformē, piemēram, iepazīstinot ar rīkojumu un izskaidrojot tā saturu.