Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumu normālā darba laika stundu kopsummā neieskaita

J
jautā:
23. augustā, 2018
Inese

Labdien! Strādāju slimnīcā. Mums ir maiņu darbs, arī nakts stundas. Mēnesī viena pilna slodze ir aptuveni 170–180 stundas. Vēlētos uzzināt, izmantojot ikgadējo atvaļinājumu (2 nedēļas), atlikušajā mēnesī man grafikā ieliktas 135 stundas. Vai tad likumiski nesanāk, ka jāstrādā tikai pusslodze, kas būtu tikai 90 stundas?

A
atbild:
30. augustā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Uz Jūsu jautājumu nevar sniegt konkrētu atbildi, jo ir jāzina Jūsu darba līguma noteikumi par nolīgto darba laiku un tā organizācijas formu. Tāpat ir jāsaprot, ko Jūsu gadījumā nozīmē jēdziens “slodze”.

Pēc vispārīgā principa darbiniekam pārskata periodā jānostrādā darba līgumā nolīgtais darba laiks. Normālā darba laika stundu kopsummā neieskaita laiku, kad darbs nav veikts attaisnojošu iemeslu dēļ, piemēram, ikgadējā atvaļinājuma laiku.