Lasīšanai: 1 minūte

Kā legalizēt šķūni

J
jautā:
20. augustā, 2018
Ilze

Kas ir nepieciešams, lai legalizētu apmēram 6 kvadrātmetru šķūni bez pamatiem? Šķūnis tika uzcelts 1975. gadā un pāris gadu vēlāk pagarināts par 2,5 metriem. Šogad būvvalde pieprasa nelikumīgo pagarinājumu nojaukt vai taisīt projektu. Tā kā šķūni vēlamies atstāt, kā ir, gribētu zināt, kādas darbības jāveic.

A
atbild:
23. augustā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ja gadījumā šķūnis ir uz vairāku īpašnieku zemes, tad būs nepieciešams kopīpašnieku saskaņojums. Pārējā jautājuma daļā būs jāvēršas pie sertificēta arhitekta, jo būs jānoskaidro, kādas ir prasības no būvvaldes puses, lai varētu saskaņot projektu un tad nodot ekspluatācijā, un vai vispār tas ir iespējams (piemēram, šķūnis ir ceļa sarkanajās līnijās).