E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15081
Lasīšanai: 3 minūtes

Kur sūdzēties, ja ģimenes ārsts pieņem pacientus alkohola reibumā

J
jautā:
17. augustā, 2018
Amēlija

Labdien! Mums pilsētā ir ģimenes ārsts, kas darbojas savā privātpraksē. Nereti viņš pieņem pacientus, būdams alkohola reibumā. Tas notiek jau ilgstoši, bet, cik man zināms, visi par to klusē, jo kā ārsts viņš ir labs un mazpilsētā ārstu trūkst. Nesen bija arī gadījums, kad viņš neieradās norunātā mājas vizītē, un arī telefons bija izslēgts. Cilvēkam nācās izsaukt ātro palīdzību, jo no sava ārsta palīdzību nebija iespējams saņemt. Es gribētu kaut kā saukt viņu pie atbildības, bet nezinu, pie kā vērsties. Man nav arī tiešu pierādījumu, tikai cilvēku stāstītais. Lūdzu padomu!

A
atbild:
13. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Viens no ārstu ētikas pamatprincipiem ir kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē atturēties no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju vai radīt šaubas par viņa godīgumu. Ja ārstniecības persona sniedz veselības aprūpes pakalpojumus esot alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, tad tas ir ārsta ētikas pamatprincipu pārkāpums. Par šādām situācijām jāvēršas Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā, kura ir tiesīga izvērtēt ārstu ētisko rīcību (Skolas ielā 3, Rīgā, LV–1010, tālrunis uzziņām 67220661).

Tomēr, kā LV portālam norādīja Veselības inspekcija, pamats, lai vērstos ar sūdzību ārstu profesionālajā asociācijā, šajā gadījumā būtu vēlams policijas sastādīts protokols par atrašanos darbā alkohola reibumā. Tas nozīmē, ka brīdī, kad tiek konstatēts, ka ārsts darba laikā atrodas alkohola reibuma stāvoklī, pacientiem būtu nekavējoties jāvēršas pie ārstniecības iestādes vadības vai tiesībsargājošās iestādēs, piemēram, pašvaldības policijā. Tikai veicot ekspertīzi, var pierādīt, ka ārsts pilda darba pienākumus alkohola reibumā. 

Savukārt, ja ārstniecības persona nenodrošina valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanu (piemēram, ģimenes ārsts neveic mājas vizīti), tātad neievēro noslēgtā līguma noteikumus, tad par konkrēto faktu jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā ar iesniegumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU