Slimības laikā bezdarbam apdrošināšanu veic valsts

J
jautā:
14. augustā, 2018
Andrejs

Bezdarbnieka pabalsta priekšnosacījums ir tāds, ka par personu, kura pieprasa pabalstu, ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Bet vai tiesības uz bezdarbnieka pabalstu saglabājas arī gadījumā, ja 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas personai ir ilgstoša darba nespēja? Paldies!

A
atbild:
17. augustā, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Daina Medine, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Pārejošas darbnespējas periodā slimības pabalsta saņēmējs ir apdrošināts bezdarba riskam. Iemaksas bezdarba apdrošināšanai par slimības pabalsta saņēmēju slimības laikā tiek veiktas no valsts budžeta.

Šīs iemaksas tiek ņemtas vērā, nosakot tiesības uz bezdarbnieka pabalstu. Vidējo algu bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina par 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot 2 mēnešus pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas. Ja minētajā 12 mēnešu aprēķina periodā ir arī slimības pabalsti, tie tiek iekļauti vidējās algas aprēķinā.