Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Nelegāla būvniecība un ceļa servitūts

J
jautā:
13. augustā, 2018
Aivars

Nesen kļuvu par īpašnieku dzīvoklim daudzdzīvokļu koka mājā. Papildus šim dzīvoklim nāk klāt kopīpašuma domājamās daļas no zemes, dzīvojamās mājas un vairākām būvēm. Kā viens no apgrūtinājumiem zemesgrāmatā ierakstīts ceļa servitūts. Apsekojot faktisko stāvokli, konstatēju, ka nelikumīgas būvniecības dēļ, kura, visticamāk, ir saistīta ar ceļa ierīkošanu, nav iespējams mājas pagalmā novietot man piederošo auto. Kā variants daļēji atrisināt šo problēmu būtu ierīkotā ceļa neliela pārbūve ar mērķi nodrošināt gan normālu satiksmi, gan stāvvietu. Kā man pareizi rīkoties, ar ko sākt?

A
atbild:
15. augustā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ieteiktu vispirms iepazīties ar visiem dokumentiem, kas saistīti ar ceļa servitūtu, un tad vienoties par nepieciešamajām izmaiņām. Veicamās izmaiņas ieteiktu reģistrēt zemesgrāmatā.