TĒMA: Reģistri

Izziņas no Iedzīvotāju reģistra izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

J
jautā:
12. augustā, 2018
DaceKaulakane

Labdien! Vēršos pie jums pēc palīdzības, jo nu jau esmu izmisumā. Vēlos laulāties Tunisijā, pati esmu Latvijas Republikas pilsone, bet nu jau 7 gadus dzīvoju Īrijā, bet neesmu Īrijas pases turētāja, tādēļ visi dokumenti, lai laulātos, man jāpieprasa no Latvijas. Lai laulātos Tunisijā, man pieprasa “capacity of marriage certificate”, tulkojumā tas varētu būt – ka Latvijai jāizsniedz dokuments, ka nav pretenziju par manām laulībām Tunisijā. Nezinu, kurā iestādē šādu dokumentu var pieprasīt. Lai arī esmu apzvanījusi visas iespējamās Latvijas ministrijas, divu gadu laikā nav pozitīvu atbilžu. Kādēļ visas citas valstis izsniedz saviem iedzīvotājiem šo dokumentu, bet Latvija ne? Būšu pateicīga par Jūsu atbildi!

A
atbild:
11. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Izziņas no Iedzīvotāju reģistra (izziņu par personas dzīvesvietu, ģimenes stāvokli, pases datiem u. c. Iedzīvotāju reģistrā iekļautajām ziņām) izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Izziņu var pieprasīt:

  • klātienē jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā vai pa pastu;
  • elektroniski iesniedzot pieprasījumu portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”.

Plašāk PMLP mājaslapas sadaļā “Pakalpojumi” > “Iedzīvotāju reģistrs” > “Izziņa par sevi vai citu personu”. Iespējams, noderīgu informāciju atradīsiet LV portāla skaidrojumā “Ko der zināt, slēdzot laulību ārzemēs”.