TĒMA: Nodokļi

Piemērojot kapitāla nodokli, ņem vērā likumu un konvenciju

J
jautā:
08. augustā, 2018
GUNTARS

Labdien! Ja Izraēlas pilsonim pieder kompānija (SIA) Latvijā, viņš ir nerezidents, nodokļus maksā Izraēlā, ja viņš pārdod 100% kompānijas akciju, vai nodokļi viņam jāmaksā Izraēlā? Paldies!

A
atbild:
06. septembrī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (turpmāk – nodoklis) apliek nerezidenta ienākumu no kapitāla aktīvu atsavināšanas. Kapitāla pieaugumu nosaka, no uzņēmuma akciju atsavināšanas vērtības atņemot to iegādes vērtību, un ienākumam piemēro nodokļa likmi 20 procentu apmērā.

Ja jautājumā minētā persona ir Izraēlas rezidents, tad ir jāņem vērā arī Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības konvencijā par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem ietvertie nosacījumi. Ievērojot tur noteikto, Izraēlas rezidenta gūtais ienākums no akciju (kapitāla daļu) atsavināšanas Latvijā ar nodokli tiek aplikts Latvijā, ja attiecīgajā kapitālsabiedrībā vairāk nekā 50 procentus no aktīvu vērtības veido Latvijā esošs nekustamais īpašums.

Attiecībā uz nodokļu piemērošanu Izraēlā konsultāciju varētu sniegt attiecīgās valsts atbildīgā iestāde.