Lasīšanai: 1 minūte

Nakts darbs un invaliditāte

J
jautā:
07. augustā, 2018
Gunārs

Vai invalīdam var likt strādāt nakts laikā?

A
atbild:
30. augustā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likums neparedz darbiniekam, kuram ir atzīta invaliditāte, speciālus nodarbināšanas ierobežojumus vai aizliegumus nakts darbā.

Taču ikvienam darbiniekam, kurš veic nakts darbu saskaņā ar maiņu grafiku vai vismaz 50 kalendāra dienas gadā, ir tiesības veikt veselības pārbaudi, pirms viņš tiek nodarbināts nakts darbā, kā arī tiesības veikt turpmākas regulāras veselības pārbaudes ne retāk kā reizi divos gados, bet darbiniekam, kurš sasniedzis 50 gadu vecumu, – ne retāk kā reizi gadā. Izmaksas, kas saistītas ar šādām veselības pārbaudēm, sedz darba devējs.