Lasīšanai: 1 minūte

Vai atvaļinājumā esoša darbinieka aizvietošana ir obligāta

J
jautā:
07. augustā, 2018
Lauris

Darba devējs nenodrošina aizvietošanu atvaļinājuma laikā, tāpēc, atgriežoties no atvaļinājuma, ir jādara gan tā brīža darbi, gan manā prombūtnē neizdarītie. Slodze ir dubulta. Vai tas ir likumīgi, un vai darba devējam pēc kādiem likuma pantiem nav obligāti jānodrošina aizvietošana darbinieka atvaļinājuma laikā?

A
atbild:
09. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu jautājums ir saistīts ar uzņēmuma darba organizāciju, kas ir individuāla. Ne visos uzņēmumos darba specifikas dēļ darbinieku aizvietošana atvaļinājuma laikā ir nepieciešama. Arī Darba likums neuzliek par pienākumu darba devējam nodrošināt obligātu darbinieku aizvietošanu atvaļinājuma laikā.

Jums var ieteikt šo jautājumu pārrunāt ar darba devēju. Sagatavojiet savus priekšlikumus, tādējādi rosinot rast risinājumu turpmākiem darbu sastrēgumiem.