Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai pārvaldnieks var anulēt ziņas par deklarēto dzīvesvietu

J
jautā:
07. augustā, 2018
Olga

Vai personai, kura pārvalda īpašumu, ir tiesības izdeklarēt no tā citu personu, kurai nav citas dzīvesvietas?

A
atbild:
15. augustā, 2018

Iesniegumu pašvaldībā ar lūgumu anulēt ziņas par deklarēto dzīvesvietu iesniegt var īpašnieks. Personai, kas pārvalda īpašumu, šādai darbībai ir nepieciešams attiecīgs pilnvarojums no īpašnieka. Ziņu par deklarēto dzīvesvietu anulēšanas procesā nozīme ir nevis faktam, vai attiecīgajai personai ir cita dzīvesvieta, bet gan tam, vai personai attiecīgajā īpašumā ir tiesisks pamats dzīvot (īpašumtiesības, īres vai nomas līgums, īpašuma lietošanas tiesības uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata), kā arī tam, vai, deklarējot dzīvesvietu, nav sniegtas nepatiesas ziņas. To saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likumu vērtēs pašvaldība.