Bezdarbnieka pabalstam vajadzīgs apdrošināšanas periods

J
jautā:
06. augustā, 2018
Baiba

Labdien! Pirms 2 mēnešiem pabeidzu augstskolu un šobrīd meklēju darbu. Interesējos par iespēju iegūt bezdarbnieka statusu līdz darba atrašanai, taču, cik saprotu, man nav tiesību uz nekādu pabalstu, ja neesmu strādājusi studiju laikā.

A
atbild:
07. augustā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka statusu Jūs varat iegūt. Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. pantā noteikts, ka tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir personai, kura nestrādā, meklē darbu, ir darbspējīga un gatava nekavējoties stāties darba attiecībās, ir sasniegusi 15 gadu vecumu utt.

Taču bezdarbnieka pabalstu nevarat saņemt. Atbilstoši likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 5. pantā noteiktajam tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir personai, ja:

  • ir piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;

ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.