Lasīšanai: 1 minūte

Darba laika uzskaites pārkāpumu gadījumā jāvēršas VDI

J
jautā:
05. augustā, 2018
Toms

Strādāju 12 h maiņā. Un katru mēnesi ir aptuveni 192 h, reizēm vairāk. Alga tiek izmaksāta tikai par tām 192 stundām, tātad bez virsstundām, vai tas ir normāli? Ja ne, kur vērsties?

A
atbild:
22. augustā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Par darba laika uzskaiti uzņēmumā atbild vadītājs. Ja jūs kā darbinieks uzskatāt, ka darba devējs neuzskaita visas nostrādātās stundas vai arī neapmaksā nostrādātās virsstundas, tad jums ir tiesības vērsties ar iesniegumu par darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu prasību neievērošanu Valsts darba inspekcijā.

Darba inspekcija savas kompetences ietvaros uzņēmumā veiks pārbaudi un pieprasīs novērst atklātos pārkāpumus. Konsultatīvais tālrunis: 67186522, 67186523. Anonīmais tālr.: 67312176. Konsultācijas klātienē: Rīgā, K. Valdemāra ielā 38, k–1, 1. stāvā, rindas kārtībā.