Šogad atvaļinājums pagarināms par svētku dienu – 24. septembri

J
jautā:
03. augustā, 2018
Laurita

2018. gada 24. septembris – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena – noteikts kā svētku diena. Vai par šo dienu jāpagarina ikgadējais atvaļinājums? Piemēram, atvaļinājums 1 nedēļa no 20.09.2018. – darbā jāierodas 27.09. vai 28.09.2018.?

A
atbild:
07. augustā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tā kā 2018. gada 24. septembris – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena – likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir noteikts kā svētku diena, uz šo dienu attiecas Darba likuma  149. panta pirmajā daļā noteiktais regulējums, saskaņā ar kuru atvaļinājums ir pagarināms par svētku dienu skaitu.

Ja darbiniekam ir piešķirts vienu nedēļu ilgs ikgadējais apmaksātais atvaļinājums no 2018. gada 20. septembra, tad atvaļinājums jāpagarina par vienu svētku dienu (24. septembri). Līdz ar to darbiniekam faktiski darbā būs jāierodas 28. septembrī.

Darba devējam darbinieks ir jāinformē par atvaļinājuma periodu – pirmo un pēdējo atvaļinājuma dienu. Parasti atvaļinājuma pirmo un pēdējo dienu darba devējs, ņemot vērā pagarinājumu svētku dienu dēļ, norāda rīkojumā.