E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14961
Lasīšanai: 2 minūtes

Pašvaldības lēmums par autoceļa likvidēšanu ir uz āru vērsts tiesību akts

J
jautā:
02. augustā, 2018
Mārīte

Vai pašvaldības ceļa izslēgšanai no autoceļu reģistra un pašvaldības grāmatvedības bilances ir nepieciešams domes lēmums?

A
atbild:
23. oktobrī, 2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Anda Zaļepska, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pašvaldības kompetence jautājumā par pašvaldību autoceļu reģistrāciju ir noteikta Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 361 “Pašvaldību ceļu un ielu reģistrācijas un uzskaites kārtība” 11.–15. punktā. No minētajām normām izriet, ka pašvaldības lēmums par autoceļa likvidēšanu ir uz āru vērsts tiesību akts, ko iestāde izdod publisko tiesību jomā attiecībā uz individuāli noteiktu personu vai personām, nodibinot, grozot, konstatējot vai izbeidzot konkrētas tiesiskās attiecības vai konstatējot faktisko situāciju.

Likuma “Par pašvaldībām” 15. panta pirmās daļas 2. punkts nosaka, ka pašvaldības autonomā funkcija ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, tostarp par ielu, ceļu un laukumu būvniecību, rekonstruēšanu un uzturēšanu. Savukārt likuma “Par autoceļiem” 3. panta pirmā daļa paredz, ka visi Latvijas autoceļi pēc to nozīmes iedalāmi valsts autoceļos, pašvaldību ceļos, komersantu ceļos un māju ceļos. Atbilstoši šā likuma 4. pantam pašvaldību ceļi un to zeme ir attiecīgo pašvaldību īpašums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU