Lasīšanai: 1 minūte

Izbeidzot darba attiecības, jākompensē visi neizmantotie atvaļinājumi

J
jautā:
02. augustā, 2018
Valda

Strādājot papildu darbā ar noslēgtu līgumu, neesmu izmantojis atvaļinājumu par 5 gadiem – nav bijusi nepieciešamība. Vai darba devējam man jāmaksā kompensācija, pārtraucot darba attiecības, ja pats labprātīgi esmu atteicies no atvaļinājuma izmantošanas šo gadu laikā?

A
atbild:
07. augustā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja noslēgts darba līgums un darba attiecības tiek izbeigtas, darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. To paredz Darba likuma 149. panta piektā daļa.