Lasīšanai: 1 minūte

Ikgadējais atvaļinājums maza bērna vecākam

J
jautā:
23. jūlijā, 2018
Kristina

Labdien! 2.08.2018. beidzas bērna kopšanas atvaļinājums, 3.08.2018. – jāatgriežas darbā, man ir iekrājies atvaļinājums, jo pirms tam neizņēmu, bet grāmatvede paziņoja, ka man ir jānostrādā divas nedēļas un tikai tad varot ņemt atvaļinājumu, jo esot tagad tāds likums, vai tā ir taisnība?

A
atbild:
24. jūlijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 150. pants nosaka: Ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir katru gadu noteiktā laikā saskaņā ar darbinieka un darba devēja vienošanos vai atvaļinājumu grafiku, ko sastāda darba devējs pēc konsultēšanās ar darbinieku pārstāvjiem. Ar atvaļinājumu grafiku un tā grozījumiem iepazīstināmi visi darbinieki, un tam jābūt pieejamam ikvienam darbiniekam.

Saskaņā ar Darba likuma 150. panta piekto daļu darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc viņa vēlēšanās jebkurā citā laikā.