Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Malkas šķūnis un būvvalde

J
jautā:
19. jūlijā, 2018
Jeļena

Vai pie mājās uzcelto +/- 1985. g. malkas šķūni var pievienot savam īpašumam (dzīvoklim) un kā to var izdarīt? Iepriekšējais īpašnieks nav kārtojis agrāk nekādus dokumentus. Un vai vajag atļauju no būvvaldes par šķūnīša atjaunošanu?

A
atbild:
23. jūlijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Kā var saprast no jautājuma formulējuma, dabā esošais malkas šķūnis ir uzcelts bez jebkādas dokumentācijas, t.sk., arī būvatļaujas. Līdz ar to jautājuma autoram ir jāvēršas vietējā būvvaldē, lai noskaidrotu šī šķūņa legalitāti, kā arī iespējamo tā legalizāciju.