TĒMA: Nodokļi

Nodokļu maksāšanas kārtība atkarīga no izraudzītā nodokļu režīma

J
jautā:
18. jūlijā, 2018
ieva

Strādāju pie interneta veikala izveides. Apgrozījums gadā noteikti nepārsniegs 50 000 eiro. Saprotu, ka man nav jāreģistrējas kā PVN maksātājam, bet ir jāreģistrē struktūrvienība EDS. Darbinieku nebūs, darbošos viena. Kādi nodokļi man būs jāmaksā, un kā to pareizāk izdarīt?

A
atbild:
06. augustā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

E-komercijai ir atsevišķas specifiskas prasības (tai skaitā – jāreģistrē arī tīmekļvietne, kurā plānots veikt saimniecisko darbību), taču, kas attiecas uz nodokļiem, katram pašam ir jāizvēlas, kādā nodokļu režīmā vēlas darboties. Arī tad, ja nedibina uzņēmumu, bet reģistrē saimniecisko darbību, ir izvēles iespēja – maksāt nodokļus no ienākumiem (iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas) vispārējā kārtībā vai izvēlēties mikrouzņēmumu nodokli. Līdz ar to nodokļu maksāšanas kārtība atšķirsies.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā ir secīgi izklāstīta informācija “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem” – gan par reģistrēšanos, gan nodokļu maksāšanu.

Saimnieciskās darbības sācējiem ieteicams apmeklēt arī VID rīkotos bezmaksas seminārus.