Braucot uz Krieviju bez mašīnas īpašnieka, pilnvara ir vajadzīga

J
jautā:
18. jūlijā, 2018
Silvija

Labdien!

Vai ir vajadzīga pilnvara, braucot uz Maskavu ar mašīnu, ja mašīnas īpašnieks un turētājs nebrauc līdzi.

A
atbild:
23. jūlijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Šobrīd spēkā esošā kārtība noteic, ka vadītājam jābūt klāt šādiem dokumentiem, kas jāuzrāda pēc robežsargu pieprasījuma:

  • vadītāja apliecība;
  • transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti;
  • dokumenti, kuri saskaņā ar šo likumu un citiem normatīvajiem aktiem vadītājam nepieciešami, lai vadītu attiecīgu transportlīdzekli (operatīvo transportlīdzekli vai tamlīdzīgu transportlīdzekli) vai pārvadātu attiecīgu kravu (bīstamu, lielgabarīta, smagsvara un tamlīdzīgu kravu);
  • kāds no turpmāk minētajiem dokumentiem (uzlīmēm):
    • vizuāla informācija (uzlīme) ar atļaujas piedalīties ceļu satiksmē derīguma termiņu,
    • vizuāla informācija (uzlīme) ar pagaidu atļaujas piedalīties ceļu satiksmē derīguma termiņu,
    • dokuments par veikto transportlīdzekļa tehnisko kontroli uz ceļiem,
    • Ceļu satiksmes drošības direkcijā elektroniski noformēta vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē, lai veiktu tehnisko apskati;
  • obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšana. Latvijā pirkta OCTA polise ir derīga visās ES valstīs.

Ceļojot uz Krieviju ar transportlīdzekli, kas nav personas īpašumā, papildus ir nepieciešama reģistrētā īpašnieka pilnvara, kurai ir obligāts notāra vai citas Civillikuma 1474. pantā norādītās personas apliecinājums.

Ja ārvalstīs plānots lietot transportlīdzekli, kurš reģistrēts uz citas personas vārda, pirms brauciena jānoskaidro attiecīgās valsts vēstniecībā aktuālais tiesiskais regulējums. Visticamāk, pilnvarai būs nepieciešams arī tulkojums tās valsts valodā, uz kuru dodaties.