Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma procedūra un dāvinājums

J
jautā:
17. jūlijā, 2018
Eva

Labdien! Pirms kāda laika esmu saņēmusi dāvinājumu no vecāsmātes (visu viņas īpašumu). Šobrīd vecāmāte ir mirusi.  Es vēlos, lai daļu no nekustamā īpašuma (domājamās daļās) mantotu mana māsīca (kam ar mirušo ir tāda pat radniecības pakāpe kā man). Vai tas ir iespējams? Neviens cits radinieks uz mantojumu nepieteiksies. Kāda ir procedūra šādā gadījumā?

A
atbild:
17. augustā, 2018
Latvijas notārs
Daina Trautmane, zvērināta notāre

Ja pareizi saprotams no situācijas izklāsta, šobrīd Jūs esat vienīgā visa savas vecāsmātes īpašuma īpašniece, jo saņēmāt to kā dāvinājumu. Vecāsmātes mantojuma lieta pēc viņas nāves, visticamāk, netika kārtota, jo nav mantojamās mantas. Tādēļ māsīca nekustamā īpašuma daļas vairs nevar saņemt kā mantojumu. Tomēr Jūs tās varat viņai jebkurā laikā uzdāvināt, dodoties pie zvērināta notāra un noslēdzot dāvinājuma līgumu.