Lasīšanai: 1 minūte

Bērni un mazbērni – kurš mantos īpašumu

J
jautā:
15. jūlijā, 2018
Anita

Man ir tikai divi asinsradinieki – mana meita un viņas dēls, t.i., mans mazdēls, kuram pašreiz ir 13 gadi. Vai manas nāves gadījumā man piederošo dzīvokli mantos tikai meita, vai arī kaut ko mantos arī mazdēls? Vai es nekādi nevaru izvairīties no tā, ka mantiniece būs tikai meita?

A
atbild:
20. augustā, 2018
Latvijas notārs
Ingūna Bobrovska, zvērināta notāre

Jūsu nāves gadījumā Jūsu mantiniece pēc likuma būs tikai Jūsu meita. Jūsu mazdēls ir tālākas šķiras radinieks, līdz ar to viņš pēc Jūsu nāves var mantot tikai gadījumā, ja Jūsu meita mirusi pirms Jums vai ja viņa nepieteiksies mantot vispār, tā atraidot mantojumu. Jūsu mazdēlam nav tiesību mantot pēc Jūsu nāves, ja Jūsu meita izteiks gribu pieņemt Jūsu atstāto mantojumu.

Lūdzu ņemt vērā, ka atbilde ir sagatavota, zinot un ņemot vērā tikai situācijas aprakstā minēto informāciju, kas var nesniegt priekšstatu par visiem būtiskajiem apstākļiem.