Lasīšanai: 1 minūte

Darbs saskaņā ar nolīgto darba laiku

J
jautā:
15. jūlijā, 2018
Oļesja

Labdien! Mums darbā ir summētais darba grafiks. Minimālais laiks 13 stundas nedēļā, to mums nodrošina. Bet ir periods, kad mēs strādājam no plkst. 08.00 līdz 20.00 (dažreiz pat līdz 22.00) katru darba dienu! Periods var ilgst vairākus mēnešus. Jautājums: vai darba devējam ir tiesības “piespiest” mūs uz tādu darba laiku? Paldies!

A
atbild:
22. augustā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Lai atbildētu uz šo jautājumu, jāvērtē darba līguma noteikumi, kuri regulē jautājumu par darbinieka darba laiku. Ja darbiniekam nolīgts nepilnais darba laiks, piemēram, 13 stundas nedēļā, viņa nodarbināšana virs šā darba laika ir pieļaujama, pamatojoties uz darba devēja un darbinieka rakstveida vienošanos.

Darbiniekam ir tiesības atteikties strādāt virs darba līgumā nolīgtā nepilnā darba laika.