Lasīšanai: 1 minūte

Piespriestais sods ir izpildāms

J
jautā:
14. jūlijā, 2018
Lina

Ja nosacīta soda laikā ir izdarīts likumpārkāpums, kas draud ar īstu cietumsodu, vai ir iespēja no tā izvairīties? Cilvēkam apgādībā ir trīs bērni, kurus viņš apgādā. Vai var pastāvēt iespēja saņemt atkal nosacītu sodu?

A
atbild:
23. jūlijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Saskaņā ar Krimināllikuma 55. panta desmito daļu, ja nosacīti notiesātais pārbaudes laikā izdara jaunu noziedzīgu nodarījumu, viņam piespriestais sods ir izpildāms un tiesa nosaka sodu saskaņā ar Krimināllikuma 51. un 52.pantā paredzētajiem noteikumiem.

Piemēram, minētā 51. panta pirmā daļa paredz: “Ja notiesātais pēc sprieduma spēkā stāšanās, bet pirms pilnīgas soda izciešanas izdarījis jaunu noziedzīgu nodarījumu, tiesa jaunajā spriedumā noteiktajam sodam pilnīgi vai daļēji pievieno sodu, kas nav izciests pēc iepriekšējā sprieduma.”

Savukārt tas, ka personai apgādībā ir trīs bērni, nav iemesls, lai neizciestu attiecīgo sodu.