Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Pret būvniecības plēvi kaimiņa pusē neko nevar pasākt

J
jautā:
11. jūlijā, 2018
Iveta

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai kaimiņi drīkst aizklāt žogu (sadala mūsu teritorijas iekšpagalmā) ar zilu būvniecības plēvi, nesaskaņojot to ar apkārtējiem kaimiņiem. Celtniecība netiek veikta, un viņi negrib skatīties uz mums. Tā vienkārši ir banāla ieriebšana.

A
atbild:
02. augustā, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Īstenībā tas ir labu kaimiņattiecību jautājums, secina Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, piebilstot, ka nav zināma šo attiecību priekšvēsture. Taču, tā kā kaimiņš neceļ īpašu žogu, kas varētu būt nelikumīga būvniecība, tad pret viņa teritorijā izklāto plēvi neko nebūs iespējams pasākt.

Ilgtermiņa risinājums, lai nepatīkamo saskarsmes problēmu novērstu, varētu būt, piemēram, dzīvžoga izveide, kas ierobežotu abu pagalmu pārskatāmību; tad zilā plēve vairs nebūtu vajadzīga.