Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksa, ja policijā jāsniedz liecība

J
jautā:
11. jūlijā, 2018
Laima

Labdien! Vai darba devējs man apmaksās darba dienu, jo ir pavēste no policijas, ka jādodas sniegt liecību? Vai man nepieciešama izziņa no policijas, vai arī pietiks uzrādīt pavēsti?

A
atbild:
11. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 74. panta pirmajā daļā ir noteikti gadījumi, kas uzliek pienākumu darba devējam izmaksāt darba samaksu arī tad, ja darbinieks darbu nav veicis. Panta 6. punkts nosaka, ka šāda samaksa pienākas, ja darbinieks neveic darbu, pamatojoties uz izsaukumu, ierodas izziņas iestādē, prokuratūrā vai tiesā. Policija ir uzskatāma par izziņas iestādi.

Tas nozīmē, ka, pirms neierodaties darbā, lai dotos uz policiju saistībā ar saņemto pavēsti, Jums darba devējs iepriekš ir jāinformē par radušos situāciju un pavēste jāuzrāda. Ja darba devējs uzstās uz policijas izsniegta apliecinājuma uzrādīšanu par Jūsu ierašanos, Jums policijā ir jālūdz tādu izsniegt.