Lasīšanai: 1 minūte

Sods jāsamaksā līdz noteiktā termiņa beigām

J
jautā:
10. jūlijā, 2018
Aiva

167. pants. Vai sodu var maksāt par daļām?

A
atbild:
11. jūlijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Pieņemot, ka ar 167. pantu ir domāts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK) noteiktais administratīvais pārkāpums par sīko huligānismu un no tā izrietošais naudas sods, jā, sodu var maksāt pa daļām.

Sniedzot atbildi uz līdzīgu jautājumu, Valsts policija ir norādījusi, ka par administratīvo sodu ir iespējams norēķināties divos maksājumos ar nosacījumu, ka sodu samaksā līdz noteiktā termiņa beigām.

Atbilstoši LAPK 299. pantam par administratīvo pārkāpumu uzliktais naudas sods ir jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienu laikā no dienas, kad ir izsniegts lēmums par naudas soda uzlikšanu, vai no dienas, kad ir paziņots, ka sūdzība ir noraidīta.