Lasīšanai: 1 minūte

Kapitālsabiedrības valdes locekļa pienākumu izpilde

J
jautā:
10. jūlijā, 2018
Rita

Kas var aizvietot valdes locekli prombūtnes laikā (slimība, atvaļinājums)? Kurš var nozīmēt šo personu, un vai nozīmētā persona var parakstīt finanšu dokumentus, līgumus, rīkojumus? Kapitālsabiedrībā valde sastāv tikai no viena locekļa.

A
atbild:
24. augustā, 2018

Kapitālsabiedrības pārvaldes un pārstāvības tiesības reglamentē Komerclikuma 221. pants, kas nosaka kapitālsabiedrības pārstāvības izpildinstitūcijas tiesisko pamatu. Kapitālsabiedrības izpildinstitūciju (valdi) saskaņā ar Komerclikuma 224. pantu ievēl dalībnieku kopsapulce.

Valde savas prombūtnes laikā ir tiesīga pilnvarot jebkuru kapitālsabiedrības darbinieku vai citu personu noteiktu uzdevumu veikšanai, izdodot parasto komercpilnvaru (Komerclikuma 40. pants) vai prokūru (Komerclikuma 34. pants).

Pilnvarojuma apjoms (parakstīt finanšu dokumentus, līgumus, rīkojumus u. c.) parastās komercpilnvaras izdošanas gadījumā ir norādāms pašā pilnvarojuma aktā.