E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14812
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Par papildu sociālo atbalstu personām ar onkoloģiskām saslimšanām

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. jūlijā, 2018
Ilze

Vai slimam pensionāram ar audzēju un maznodrošinātā statusu ir atlaides?

A
atbild:
16. jūlijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Onkoloģijas pacients var saņemt valsts apmaksātus ģimenes ārsta prakses pakalpojumus, konsultācijas pie speciālista, izmeklējumus, ārstēšanos ambulatori, dienas stacionārā vai stacionārā, paliatīvo aprūpi, medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus (veicot pacienta līdzmaksājumu). Taču jāuzsver, ka šos ārstniecības pakalpojumus var saņemt tikai ar nosacījumu, ka to ir nozīmējis ārsts, kurš arī izlemj, kas konkrēti šim pacientam nepieciešams.

Otrs nosacījums – šie pakalpojumi jāsaņem iestādē, kura sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Onkoloģijas pacientiem ir samazināta pacienta iemaksa par ārstēšanos stacionārā – 7,11 eiro dienā (pārējiem pacientiem – 10 eiro). Onkoloģijas pacients var vērsties pie onkologa, onkologa ķīmijterapeita bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

Iedzīvotāju grupas, kuras pilnībā ir atbrīvotas no pacientu iemaksas, uzskaitītas Ministru kabineta noteikumu Nr. 1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 23. punktā. To vidū nav personas ar onkoloģiskām saslimšanām, bet ir personas ar I grupas invaliditāti.

Par iespēju noteikt invaliditāti, kas paredz papildu sociālo atbalstu un virkni atvieglojumu, saņemot dažādus pakalpojumus, jāvaicā savam ģimenes vai ārstējošam ārstam. Kritēriji invaliditātes noteikšanai noteikti MK noteikumos Nr. 805 “Noteikumi par prognozējamās invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību”.

Informācija par dažādiem atvieglojumiem personām, kurām ir noteikta invaliditāte, apkopota Labklājības ministrijas mājaslapas sadaļā “Atvieglojumi personām ar invaliditāti”.

Papildu informāciju par veselības aprūpes pakalpojumiem konkrētā situācijā var gūt, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).

Kritērijus maznodrošinātā statusa piešķiršanai nosaka pašvaldība, paredzot dažādus atvieglojumus, kas dažādās pašvaldībās ir atšķirīgi. Lai noskaidrotu, kā saviem iedzīvotājiem var palīdzēt Jūsu dzīvesvietas pašvaldība, aicinām interesēties pašvaldības sociālajā dienestā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 54 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas