E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14801
Lasīšanai: 3 minūtes
1
3
1
3

Mopēds pagrabā ir ugunsbīstams

J
jautā:
08. jūlijā, 2018
Maija

Sveiki! Dzīvoju pagastā daudzdzīvokļu mājā. Katram dzīvoklim pienākas pagrabs, kur iedzīvotājiem ir iespēja glabāt ievāktos produktus ziemai. Taču mūsu pagrabtelpā kopējā platība tiek brīžiem izmantota kā garāža mopēdam kaimiņpuikam. Jautājums – vai drīkst koptelpās turēt tādus transportlīdzekļus? Par velosipēdiem iebildumu nav, jo tie nesmird pēc eļļām, benzīna. Šie izgarojumi no mopēda piesmirdina visu pagrabtelpu, pievelkas produkti, smaka nāk arī kāpņutelpā, vēdināšana nelīdz.

A
atbild:
01. augustā, 2018
Mudīte Luksa
LV portāls

Skaidrs, ka pārējiem mājas iemītniekiem, kuri izmanto pagraba telpas, nav patīkama izgarojumu smaka, kas rodas no mopēda. Nepatiku pret mopēda novietošanu pagrabā un ar to saistītās neērtības varētu uzskatīt par domstarpībām kaimiņu starpā, kas novēršamas pārrunu ceļā.

Taču mopēda turēšanai mājas koplietošanas telpās ir vēl cits – ugunsdrošības aspekts. Ministru kabineta noteikumos Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” ir teikts: daudzdzīvokļu objektā aizliegts novietot balonus ar degtspējīgām vai oksidējošām gāzēm, kā arī šķidras bīstamas vielas pagrabos, cokolstāvos, bēniņos, uz balkoniem un lodžijām; iebraukt mehāniskajiem transportlīdzekļiem /../.

Ikkatram gadījumam, kas dzīvē var rasties, uzrakstīt konkrētas likuma normas nav iespējams, taču ir skaidrs, ka ar benzīnu darbināms, aktīvi lietots transportlīdzeklis mājas iekšējās telpās ir ugunsbīstams, var kļūt par aizdegšanās cēloni, un tas nav pieļaujams.

Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 9. pantā “Atbildība par ugunsdrošību objektā” ir šāds regulējums: “(1) Par ugunsdrošību objektā ir atbildīgs ēkas, būves, to daļu vai zemesgabala īpašnieks (valdītājs) vai pārvaldnieks, ja tas paredzēts pārvaldīšanas līgumā.”

Tātad Jums jāvēršas pie atbildīgās personas, lai novērš ugunsbīstamo situāciju mājas koplietošanas telpās.

Ja tas nekādi nav iespējams, varat par situāciju ziņot Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienestam (VUGD).

Dienests izlases kārtībā veic ugunsdrošības pārbaudes daudzdzīvokļu mājās un aicina šo māju pārvaldniekus brīvprātīgi pieteikt pārbaužu veikšanu to apsaimniekošanā esošajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Informāciju par ugunsdrošības pārbaužu veikšanu var nosūtīt attiecīgajā teritorijā esošajai VUGD struktūrvienībai vai arī VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldei uz e-pastu: uup@vugd.gov.lv.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU