Lasīšanai: 1 minūte

Papildu brīvdienas un papildatvaļinājumu nosaka iekšējos dokumentos

J
jautā:
06. jūlijā, 2018
Guntars Skudra

Labdien! Vai pastāv kāda iespēja darba devējam atbalstīt Dziesmu un deju svētku dalībniekus, attaisnojot viņu prombūtni darbā, saglabājot amata algu vai piešķirot papildu atvaļinājumu, ja darba devējs to vēlas? Kādi normatīvie akti varētu pamatot šādu iespēju? Paldies!

A
atbild:
13. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums vispārēji neliedz tiesības darba devējam darba koplīgumā vai citā iekšējā normatīvajā aktā (piemēram, sociālo garantiju nolikumā), kā arī darba līgumā noteikt darbiniekiem papildu bonusus un sociālās garantijas, tai skaitā papildu brīvdienas un papildatvaļinājumus ārpus likumā noteiktā.

Izrādot lojalitāti un brīvo gribu, darba devējs, lai attaisnotu savu darbinieku – Dziesmu un deju svētku dalībnieku – prombūtni svētku un mēģinājumu laikā, var izdot rīkojumu, nosakot šīs darba dienas kā apmaksājamas.