Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kopdzīves partneri apgādībā ņemt nevar

J
jautā:
05. jūlijā, 2018
Ritvars

Labdien! Vai varu ņemt apgādībā sievieti, ar kuru dzīvoju kopā nereģistrētā laulībā, mums ir kopīgs bērns, kamēr sieviete ir bērna kopšanas atvaļinājumā un saņem bērna kopšanas pabalstu?

A
atbild:
16. jūlijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājam paredzētie atvieglojumi un to ierobežojumi uzskaitīti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. pantā, un tajā nav paredzēta iespēja ņemt apgādībā kopdzīves partneri, ar kuru nav reģistrēta laulība.

Minētā likuma 13. panta pirmās daļas 1. punkta “l” apakšpunktā teikts, ka maksātājam pienākas atvieglojumi par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem.