Par prasījumiem, kuri noilgst trīs gadu laikā

J
jautā:
03. jūlijā, 2018
Ilze

Vai no komercdarījuma izrietošos prasījumus, kuri noilgst triju gadu laikā, var attiecināt uz komunālo pakalpojumu sniedzējiem, proti, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas viena dzīvokļa īpašnieks (fiziska persona) noslēdz līgumu par īpašuma uzturēšanu un apsaimniekošanu ar mājas apsaimniekotāju jeb pārvaldnieku (juridiska persona – SIA, pašvaldības kapitālsabiedrība)?

A
atbild:
07. augustā, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Izsmeļošs skaidrojums par minēto tematu atrodams LV portāla rakstā “Kad iestājas parādsaistību noilgums”.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš pauž viedokli, ka uzņēmumi – juridiskas personas, kas sniedz apsaimniekošanas pakalpojumus (SIA, pašvaldības kapitālsabiedrības), – darbojas saistībā ar Komerclikumu un uz tām attiecināms arī minētā normatīvā akta 406. pants: “No komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.”

Viņš arī uzsver: noilgums tiek pārtraukts, ja parādnieks saņem atgādinājumu, pret viņu tiek celta prasība tiesā, kā arī tad, ja parādnieks pats atzīst parādu un to atmaksā noilguma tecējuma laikā.