Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecei piešķirt atvaļinājumu atteikt nevar

J
jautā:
03. jūlijā, 2018
Valērija

Atvaļinājums pirms dekrēta. Mans dekrēts sāksies 30.07. Ir atvaļinājuma uzkrājums uz 30.07. – 10 dienas, vēl ir atvaļinājums 10 dienas (56 + 70 = 126 dienas, B lapa pirms dzemdībām un pēc dzemdībām). Vai es varu paņemt 20 dienu atvaļinājumu pirms 30.07.? Vadītājs negrib man parakstīt 20, pateica, ka dod 10 dienas. Paldies!

A
atbild:
04. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums attiecībā uz atvaļinājuma piešķiršanu sievietei grūtniecei 150. panta ceturtajā daļā nosaka īpaši aizsargājamu statusu. Grūtnieces atvaļinājuma piešķiršanu ir vērtējusi arī Eiropas Kopienu tiesa.

Jums ir tiesības prasīt pienākošos ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pirms vai pēc grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, un darba devējam tas ir jāpiešķir prasītajā apmērā.