Vecāku pabalsta izmaksa, ja vecāks nestrādā

J
jautā:
01. jūlijā, 2018
Tiece

Esmu bērna kopšanas atvaļinājumā un saņemu arī vecāku pabalstu līdz bērna 1,6 gadiem. Ja es bērnu sāku laist valsts bērnudārzā jau 1,4 gados, bet neeju strādāt (strādāt iešu, kad bērnam paliks 1,6 gadi), vai es turpināšu saņemt vecāku pabalstu pilnā apmērā arī šos divus mēnešus no bērna 1,4 līdz 1,6 gadiem? Paldies!

A
atbild:
04. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Kā norādīts VSAA sniegtajā informācijā vecākiem, vecāku pabalsta saņemšanas pamatnosacījums ir Jūsu VSAA iesniegtais iesniegums par pabalsta saņemšanu un nodarbinātību. Atbilstoši tiesību aktos noteiktajam vecāku pabalsta saņemšanas periods ir saistīts ar bērna vecumu un atkarībā no vecāka iepriekš izdarītās izvēles var būt 1 gads vai 1,5 gadi.

Ja turpināsies Jūsu bērna kopšanas atvaļinājums (Jūs nestrādāsiet) un bērns vienlaikus sāks apmeklēt bērnudārzu, vecāku pabalstu Jums turpinās izmaksāt iepriekšējā apmērā.

Tāpat šajā laikā Jūs saņemsiet bērna kopšanas pabalstu, kura apmērs līdz bērna pusotra gada vecumam ir 171 eiro mēnesī.